سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به درگیری‌های لفظی محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رؤسای دو قوه حیثیت نظام اسلامی را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، چوب حراج زدند، به جان هم افتادند، دل رهبری را خون کردند، دوستان نظام اسلامی را به حد سکته رساندند و خوراک لازم را برای رسانه‌های بیگانه در آستانه انتخابات فراهم کردند. اگر تریبونی به دست بیاوریم و فقط تاریکی‌ها را نشان دهیم و شروع می‌کنیم از دولت موقت بازرگان گرفته تا بنی صدر، شریعتمداری، منتظری، هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد را بکوبیم، کسی که پای منبر ما نشسته یا مطلب ما را در روزنامه می‌خواند، با خود می‌گوید این‌ها که از پالا تا پایین همه خائن در آمدند، پس چه کسی خدمت کرده؟
مشاور ویژه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی و مجادله لفظی صورت گرفته بین محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی، گفت: رؤسای دو قوه، حیثیت نظام اسلامی را چوب حراج زدند، به جان هم افتادند، دل رهبری را خون کردند و دوستان نظام اسلامی را به حد سکته رساندند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور، در نشستی سیاسی در مسجد اهل بیت (ع) قم که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران برگزار شده بود، به انتقاد شدید از محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی پرداخت.

ذالنور با بیان اینکه مقام معظم رهبری چندی پیش خیلی واضح و صریح گفتند اگر کسی از همین حالا تا زمان انتخابات مردم را دچار مشکل کند، اختلاف آفرینی کند و آشوب ایجاد کند، خیانت نابخشودنی کرده است، به کنایه گفت: باید دست مریزاد به رؤسای دو قوه گفت که چه زیبا امر رهبری را فصل الخطاب کردند و چه جالب و خوب عمل کردند.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به درگیری‌های لفظی محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رؤسای دو قوه حیثیت نظام اسلامی را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، چوب حراج زدند، به جان هم افتادند، دل رهبری را خون کردند، دوستان نظام اسلامی را به حد سکته رساندند و خوراک لازم را برای رسانه‌های بیگانه در آستانه انتخابات فراهم کردند.

ذالنور با ابراز خشنودی از لغو کنفرانس خبری علی لاریجانی و محمود احمدی‌نژاد بعد از جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: مرحبا به اصحاب رسانه و خبرنگاران و آفرین به بصیرت و هوش و ذکاوت و ولایت مداری آن‌ها، که وقتی رؤسای دو قوه اعلام نشست خبری کردند، اصحاب رسانه نشست خبری رؤسای دو قوه را تحریم کردند و گفتند به دلیل عدم انفصال شما از فرمان رهبری، ما در نشست خبری شما شرکت نمی‌کنیم که دفتر دو رئیس قوه مجبور شدند اطلاعیه لغو نشست را بدهند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه بخشی از مردم‌اند، گفت: مردم ما مردمی هستند که اگر کسی کج رفت راستش می‌کنند، اگر کسی نفهمید به او می‌فهمانند، اگر کسی صدای تفرقه بلند کرد صدایش را خفه می‌کنند، لذا باید بفهمند کجا دارند حرکت می‌کنند و چه می‌کنند؟

این فعال سیاسی با بیان اینکه باید برای خدا کار کرد، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) می‌فرمود اگر ۱۲۴ هزار پیامبر در یک جا جمع شوند، ذره‌ای اختلاف نمی‌کنند، چرا که همه برای خدا حرکت می‌کنند، اما امروز صحن علنی مجلس شورای اسلامی، یار کشی و زور آزمایی و پنجه در پنجه افکندن دو قوه بود.

وی تأکید کرد: بحث، بحث وزیر نیست، بلکه دعوای دو رئیس قوه بود که وزیر بدبخت قربانی آن می‌شود.

ذوالنور با بیان اینکه اختلاف ایجاد کردن، سر و صدا درست کردن، نظم و آرامش را به هم زدن و مردم را نگران کردن، در اردوگاه خودی معنا ندارد، گفت: مقام معظم رهبری اولین چیزی که در خلق مشارکت حداکثری به عنوان رهبر جبهه حق بر آن تأکید می‌کنند، وحدت، انسجام، همدلی یا حداقل تحمل همدیگر است؛ اگر همدیگر را قبول نداریم، قربت الی الله همدیگر را تحمل کنیم و در بعضی مسائل کوتاه بیاییم. رئیس یک قوه نامه می‌نویسد، رئیس قوه دیگری هم جواب می‌دهد؛ در حالی که رئیس قوه دیگر می‌تواند بگوید احترام شما سرجایش، نامه شما جواب دارد اما به امتثال امر رهبری پاسخ نمی‌دهم.

وی اضافه کرد: امروز رئیس جمهور حرف‌هایی می‌گوید و بعد رئیس مجلس می‌گوید رهبری فلان چیز را فرمودند اما شما فرمان رهبری را نقص کردید، من راجع به دوروبری‌های شما حرف دارم و نمی‌زنم؛ در حالی که همین سخن رئیس مجلس هم حرف زدن است؛ این جواب‌ های را هوی دادن و این ابهام آفرینی است.

وی گفت: همانطور که رئیس جمهور می‌خواهد فیلمش را نشان دهد می‌گوید دیگران واسطه شدند که فیلم را نشان نمی‌دهم، بیشتر در ذهن سؤال ایجاد می‌شود که این فیلم چیست، وقتی هم که از سوی رئیس مجلس و خطاب به رئیس جمهور گفته می‌شود ما در مورد دوروبری‌های شما حرف داریم و نمی‌زنیم، این از گفتن بد‌تر است؛ این زیرکی به خرج دادن و زیرآبی رفتن است.

ذوالنور گفت: اگر کسی واقعا می‌خواهد نزند، باید بگوید خداحافظ شما و قضاوت با جمع است.

وی اظهار کرد: متأسفانه خون را با خون می‌شوئیم و خطا را با خطا پاسخ می‌دهیم.

مشاور ویژه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه اگر کسی اختلاف را در کشور تعمیق کند، خدمت نکرده است، گفت: باید مرتب به سرانمان پیام دهیم که مردم همیشه پشت سر ولایت حرکت می‌کنند و همانطور که برخی خواص ما مثل برگ درخت در فتنه ۸۸ ریختند اما مردم پشت رهبری بودند، باز هم مردم در صحنه هستند.

وی گفت: سران نظام هستند  که باید نسبت به فرامین رهبری در درجه اول پاسخ دهند و بدانند اولین نکته‌ای که مورد تأکید رهبری است وحدت و اجتناب از تفرقه است.

ذوالنور در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه موضوعی که برای سخنرانی بنده در نظر گرفته‌اند، «مدیریت انتخابات» است، اظهار داشت: انتخابات پیش روی ما، در سال ۹۲، قطعا با حول قوه الهی، نقطه عطف مهمی در تاریخ انقلاب اسلامیمان خواهد بود و یقینا یک بار دیگر مردم عزیزمان، حماسه جدیدی را خلق خواهند کرد که دنیای استکبار را شرمنده و سر افکنده و حیرت زده خواهند کرد و از سوی دیگر دل دوستداران انقلاب را در دنیا شاد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری مهم‌ترین انتخابات کشور است، گفت: انتخابات ریاست جمهوری هم برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و هم مهم‌ترین موضوع مورد علاقه دشمن ماست.

مشاور ویژه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه، امروز براندازی نظام‌های سیاسی در دنیا، با گذشته تفاوت جدی دارد، گفت: در گذشته که فضای مجازی، محیط اینترنت، وسایل ارتباط جمعی و... نبود، شهر‌ها و کشور‌ها، دروازه و دیوار داشت؛ ورود هر گونه اخبار و اطلاعات و محصولات فرهنگی مثل سایر کالاهای فیزیکی بود؛ تمامیت ارضی کشوری اگر حفظ می‌شد، همه آن کشور محفوظ بود، اما امروز دیگر مرز زمینی در هجوم سیاسی بی‌معناست، امروز برج و قلعه و خاکریز و کانال و سیم خاردار و میدان مین، خیلی در حفاظت از یک میدان سیاسی تأثیر ندارد؛ امروز تمام سیاست‌های دشمنان یک نظام با ابزارهای رسانه‌ای در عرصه نبرد سایبری و الکترونیکی انجام می‌گیرد و مرز‌ها دیگر معنی گذشته خود را از دست داده است.

وی گفت: در گذشته که حفظ فیزیکی یک نظام را از تعرض حفظ می‌کرد، مهم‌ترین گزینه برای براندازی یک نظام سیاسی، تعرض نظامی بود، اما امروز، از ابزار اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و با استفاده از توان رسانه‌ای برای براندازی نظام‌های سیاسی دنیا استفاده می‌کنند.

ذالنور گفت: از سقوط زمان حاکم شدن پینوشه در شیلی تا به امروز، حدود ۷۰ انقلاب رنگی در دنیا اتفاق افتاده که نمونه‌های آن‌ها، انقلاب گرجستان و انقلاب نارنجی بود و نمونه دیگر آن چیزی است که در سوریه در حال جریان است.

وی یادآور شد: حادثه ۱۸ تیر ۷۸ استعداد تبدیل شدن به یک تهدید نرم و انقلاب رنگی را داشت اما ابعاد فتنه ۸۸، و حجم امکانات و توانی که دشمن پای کار آورد، از همه انقلاب‌های رنگین دنیا عظیم‌تر و گسترده‌تر بود.

این فعال سیاسی گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی، در انتخابات مجلس نمی‌توانند یک کشور را به دو رنگ و دو جبهه و دو خط تبدیل کنند، چرا که مشکلات هر شهری با شهر دیگر فرق می‌کند اما تنها انتخاباتی که چنین زمینه‌ای دارد، انتخابات ریاست جمهوری است؛ می‌توانند سرتاسر کشور از بالا به پایین را به دو جبهه تقسیم و دو رنگ را نماد قرار دهند و گروه‌های مختلف را به جان هم انداخته و دو جبهه درگیر درست کنند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین فرصتی که استکبار جهانی برای خود احساس می‌کند، همین انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: از زمینه‌های دیگر هم استفاده می‌کند؛ برای مثال از مشکلات قومی استفاده می‌کند، از گروه‌هایی که از انقلاب آسیبی دیدند و ضربه‌ای خوردند و خواب‌هایی برای انقلاب دیده بودند و تعبیر نشد و ناکام در براندازی نظام بودند استفاده می‌کنند، چرا که بهترین زمان برای استفاده از آن‌ها، همین فرصت انتخابات ریاست جمهوری است.

وی با بیان اینکه البته کسانی که اهل تردید و دو دلی هستند، توان جبهه خودی و یا دشمن، می‌تواند آن‌ها را به سمتی بکشد، یادآور شد: جمعیت خاکستری و بی‌تفاوتی که در کشور داریم که شاید از روی بی‌اطلاعی و تعصبات و حب و بغض و انگیزه، پشت خط خاصی قرار نگرفته باشند، ملاک ارزیابیشان ممکن است، ظواهر و رفاه عمومی باشد؛ با گران شدن یک کالایی فریاد اعتراض سر دهند و با ارزان شدن چیزی، هورا بکشند؛ این‌ها جمعیت خاکستری کشور است و کجا قرار گرفتن آن‌ها بستگی به این دارد که رهبری انتخابات به کدام سمت برود و در چه جهتی تقویت شود و سربازان رهبری چگونه عمل کنند و امکاناتی که به کار می‌رود چه امکاناتی است؟

ذوالنور تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ دو رهبری حق و باطل داریم، یک رهبری که پرچم آن در دست با کفایت مقام معظم رهبری است و امیر و فرمانده میدان جبهه خودی محسوب شده و از فرصت انتخابات برای بیمه کردن انقلاب اسلامی ‌‌نهایت استفاده را می‌برد.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری یک رفراندم کشوری و ملاک ارزیابی اعتماد مردم به نظام است؛ ملاک انگیزه مردم برای حضور در صحنه و ملاک و میزان محبوبیت نظام اسلامی است؛ از این رو درصد رأی هر چه بالا‌تر باشد دشمن مأیوس‌تر و سرخورده‌تر است اما میزان رأی و مشارکت هر چه پایین بیاید، دشمن بهانه و دست آویز برای تضعیف نظام اسلامی و تقابل با نظام را پیدا می‌کند و لذا در این حقیقت و در این رفراندوم، باید دشمن را مثل گذشته مأیوس کرد و حداکثر استفاده را با حضور حداکثری به بار آورد.

ذوالنور گفت: مقام معظم رهبری بار‌ها بر حضور حداکثری تأکید داشتند حتی گفتند اهمیت حضور حداکثری مردم از انتخاب اصلح هم بالا‌تر است، گفت: یعنی انتخاب اصلح در درجه دوم اهمیت است.

وی در مورد لوازم حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: باید فضای آرامی در کشور حاکم باشد چرا که اگر فضا، آرام نبود و تشنج و اختلاف باشد، اینجا دشمن میدان مانور پیدا می‌کند؛ قرآن نیز تصریح کرده به این موضوع که شما تنازع و اختلاف پیدا نکنید که در این صورت در مقابل دشمن مستأصل می‌شوید.

مشاور ویژه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اضافه کرد: دومین نکته مهم در این زمینه بیان موفقیت‌ها و محاسن و خدماتی که در این نظام اتفاق افتاده است و مردم را باید امیدوار کرد.

وی تصریح کرد: اگر تریبونی به دست بیاوریم و فقط تاریکی‌ها را نشان دهیم و شروع می‌کنیم از دولت موقت بازرگان گرفته تا بنی صدر، شریعتمداری، منتظری، هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد را بکوبیم، کسی که پای منبر ما نشسته یا مطلب ما را در روزنامه می‌خواند، با خود می‌گوید این‌ها که از پالا تا پایین همه خائن در آمدند، پس چه کسی خدمت کرده؟ ما هم سیاه نمایی می‌کنیم، در حالی که نظام جمهوری اسلامی کار کمی برای مردم نکرده، بلکه توانسته‌ایم با اقدامات خوب خود دنیا را انگشت به دهان کنیم.

وی با طرح این سؤال که چرا برخی‌ها این قدر مشکلات را بزرگ جلوه داده و سیاه نمایی می‌کنند؟، گفت: اگر فقط سیاه نمایی باشد، خدماتی که انقلاب اسلامی در زمینه راه سازی، پزشکی، برق، مخابرات، هوافضا، صنایع نظامی و... داشته، در این سیاه نمایی‌ها گم می‌شود.

ذالنور در ادامه لوازم یک انتخابات خوب گفت: نکته دیگر انتخاب اصلح است؛ یعنی کسی باید رئیس جمهور باشد، که تابع سیاست‌ها و فرامین رهبری باشد؛ چرا که ولی فقیه نائب امام زمان (عج) بوده و تبعیت از او در مسائل سیاسی اجتماعی به فرموده ۴ مرجع تقلید، واجب است.

وی گفت: اگر صحبت از قانون می‌زنید، همین قانون می‌گوید حرف آخر را ولی فقیه می‌زند و او شخصیت اول کشور است.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خاتمی اگر رئیس جمهور خوبی بود، اگر ولایت مداری در او قوی‌تر بود، خدمت بیشتری می‌توانست داشته باشد، و اگر بد بود، اگر ولایت مدار بود، تأثیر بدی‌اش کمتر بود.

وی افزود: احمدی‌نژاد اگر دور اول بر مدار ارزش‌ها نزدیک‌تر بود، حمایت ویژه رهبری را داشت، موافقین سینه چاک بودند و مخالفین خفه خان گرفته بودند، ولی از زمانی که زاویه‌ای شروع شد، مخالفین شیر شدند، روباه‌ها درنده شدند و موافقین سکوت کردند.

ذوالنور با بیان اینکه البته حمایت عمومی از سوی رهبری برای همه رؤسای جمهور وجود دارد، گفت: از دو نفر از اعضای شورای نگهبان مستقیما پرسیدم که چرا خاتمی را در سال ۸۰ تأیید کردید؟ گفتند دور اول و در سال ۷۶ جریان فرق می‌کرد و ایشان تأیید شد اما در سال ۸۰ همه اعضای شورای نگهبان به اتفاق آرا می‌گفتند ایشان صلاحیت ندارد، اما با اکثریت آرا گفتند چاره‌ای نیست که تأیید شود؛ شورای نگهبان می‌داند آقای خاتمی کیست و صلاحیت رئیس جمهوری ندارد اما آیا می‌شود رهبر معظم انقلاب این موضوع را نداند؟ پس چرا حکم را تنفیذ کردند؟ حکم تنفیذ برای این بود که مردم رأی دادند؛ بنی صدر هم رأی مردم را داشت و امام گفت من حمایت می‌کنم.

وی گفت: نکته مهم دیگر در انتخابات، انتخاب اصلح است و البته اصلا برخی از دشمنانمان نمی‌خواهند انتخاباتی برگزار شود یا لااقل با تشنج آفرینی همراه باشد.

این فعال سیاسی افزود: رسانه‌های غربی از مدت‌ها پیش و قبل از سوت داور شروع کردند تا مشکلات را بزرگ نمایی و یأس آفرینی کنند تا مشارکت حداکثری ایجاد نشود و به همین دلیل انتخابات را زیر سؤال می‌برند.

وی گفت: متأسفانه عده‌ای هم در داخل یک وقت کمیته صیانت از آرا را مطرح کرده و یک وقت انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند.

ذالنور گفت: باید از آقای خاتمی و آقای هاشمی که می‌گویند انتخابات آزاد، سؤال کرد که شما خودتان هر کدام ۸ سال رئیس جمهور بودید و اگر گلی به سر مملکت زدید شما بودید و اگر گیری دارد باز شما بودید.

وی گفت: در انتخابات ۸۴ که احمدی‌نژاد از صندوق بیرون آمد خود شما عهده دار دولت بودید و در انتخابات ۸۸ هم که شائبه تقلب را ایجاد کردید، یک برگ سند ارائه ندادید.

ذالنور تصریح کرد: اگر انتخابات آینده منظور است، قصاص قبل از جنایت می‌کنید؟ از حالا می‌گویید سالم نیست؟

وی با طرح این سؤال که معنی کمیته صیانت از آرا و انتخابات آزاد چیست؟ گفت: جامعه‌شناسان معقتدند بقا و دوام هر نظامی بستگی به سرمایه ملی کشور است که البته این سرمایه ملی مصادیق مختلفی دارد، اما دو مصداق است که هیچ کسی آن را رد نمی‌کند و آن اعتماد ملی یعنی اعتماد مردم به نظام حاکم و اعتبار ملی یعنی اعتباری که نظام پیش مردم خود دارد. اما تشکیل کمیته صیانت از آرا و جار زدن انتخابات آزاد، یعنی یک اعلام جهانی به دنیا که، آی دنیا ما به نظاممان اعتماد نداریم و نظام پیش ما اعتبار ندارد و این یعنی هدف قرار دادن سرمایه ملی و اساس نظام را هدف گرفتن است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه طرح انتخابات آزاد ظاهری فریبنده دارد، گفت: کسانی که سرمایه ملی و اعتماد عمومی و اعتبار ملی را هدف قرار دادند، خیانت نابخشودنی را مرتکب می‌شوند.

وی اضافه کرد: کسانی که سلامت انتخابات را زیر سؤال ببرند، در مسیر رهبری جبهه باطل حرکت می‌کنند.

ذوالنور تصریح کرد: آرای مردم که در انتخابات به صندوق‌های رأی ریخته می‌شود، خزینه نظام است و نظام باید از آن ارتزاق کند تا خود را در چشم دشمنان نشان داده و آن‌ها را کور کند، اما کسی با زیر سؤال بردن انتخابات ثمره آن را تلخ می‌کنند، سرمایه ملی کشور را از بین می‌برد و این بزرگ‌ترین ضربه است.

وی گفت: کسانی که سلامت انتخابات را پیش از موعد و زودهنگام زیر سؤال می‌برند از حالا دستاورد انقلاب را زیر سؤال می‌برند.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: