سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو

به موجب ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای این شرایط باشد1-: از رجال مذهبی ، سیاسی2- ایرانی الاصل3- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران4- مدیر و مدبر5- دارای حسن سابقه و امانت و تقوا6- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.
بر اساس ماده 37 قانون مذکور نیز کلیه افرادی که مسئولیت مستقیم در امر انتخابات ریاست جمهوری به صورت اجرا و یا نظارت دارند در صورتی می توانند داوطلب شوند که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و در آن سمت شاغل نباشند .
همچنین براساس ماده 59 قانون انتخابات ریاست جمهوری، کاندیداها می توانند اسناد و مدارک مثبت صلاحیت خود را ضمیمه پرسشنامه اعلام داوطلبی نمایند و یا در مدت زمان رسیدگی به صلاحیت داوطلبان به شورای نگهبان تقدیم نمایند.
سه سال پیش در روز 19 اردیبهشت 88، یک فرد بیسواد، فردی که خواستار تایید صلاحیتش از سوی اوباما بود و شخصی که شش ماهه می​خواست برای همه جوانان خانه بسازد، در پنجمین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم به وزارت کشور رفتند.
گزیده​ای از گزارش جام جم آنلاین از آن روز به این شرح است:
·         مسئولین ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور از ساعت 8 صبح امروز شنبه ادامه ثبت نام از داوطلبین انتخابات یاست جمهوری را آغاز کردند و اولین ثبت نام کننده امروز یک کشاورز بی سواد از شهرستان طبس یزد بود. عبدالله زنگویی 43 ساله از شهرستان طبس یزد کشاورز است و شب گذشته از شهرستان برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به سمت تهران حرکت کرد و صبح امروز به ستاد انتخابات رسید و با در دست داشتن شناسنامه خود ثبت نام به عمل آورد. وی که شناسنامه اش را در دست گرفته بود و به تصویربرداران و عکاسان نشان می داد ، تاکید می کرد که هدف از ثبت نام ، حل مشکلات بشر است.
·         ذکریا لطفی پور 53 ساله از رشت که تا ششم ابتدایی قدیم سواد دارد و به زبان انگلیسی صحبت می کرد صبح امروز با ثبت نام در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: شش دوره کاندیدای ریاست جمهوری و مجلس خبرگان شدم. وی که کراوات داشت و با صدای بسیار بلند صحبت می کرد، گفت: از اوباما رئیس جمهور آمریکا می خواهم که مرا تایید صلاحیت کند. وی در پاسخ به این سوال که چرا اوباما باید تو را تایید صلاحیت کند، گفت: اوباما رئیس جمهور جهانی است و باید مرا تایید کند. اگر رئیس جمهور شوم شاهزداه رضا پهلوی را معاون اول خود می کنم و ایران را پایتخت جهان اسلام خواهم کرد.
·         پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران وعده داد که ظرف مدت کوتاهی مشکل مسکن ، اعتیاد ، بهداشت و اقتصاد جامعه را حل خواهد کرد و برای مسکن جوانان این برنامه را دارد که اتوبوس​های متوقف شده در پارکینگ ها را به مردم بی خانمان داده تا در داخل آن زندگی کنند.
·         ناصر مجرد 75 ساله لیسانس ادبیات فارسی و ورزونامه نگاری ضمن ثبت نام در انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: هدفم از کاندیدا شدن حل مشکلات مملکت هست چرا که به رغم وجود این مشکلات متاسفانه کار عاجلی در زمینه حل آنها صورت نمی گیرد. وی وعده داد چنانچه رئیس جمهور شود مشکل اعتیاد ، مسکن ، بهداشت و اقتصاد را ظرف مدت کوتاهی حل کند و اگر رئیس جمهور نشد برنامه خود را در اختیار دیگران می گذارد تا از آن بهر ه برداری کنند. وی در پاسخ به این سوال که آیا رجل سیاسی هستید و تایید صلاحیت خواهید شد؟، گفت: دلیلی بر تایید نشدن صلاحیت من وجود ندارد. وی درخصوص راهکار خود برای حل مشکل مسکن گفت: تمام اتوبوس هایی که در پارکینگ ها متوقف شده را به مردم و جوانان می دهم تا با ساختن امکانات اولیه در آن بتوانند داخل آن زندگی کنند و پس از 6 ماه برای آنان خانه خواهم ساخت. از یکسال پیش تصمیم گرفتم تا بطور جدی وارد عرصه انتخابات شوم.
گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را در دست بررسی دارند که حداقل شرایط تحصیلی و سنی در آن تعیین شده و راهکارهایی برای تایید رجل سیاسی و مذهبی بودن در نظر گرفته است که می تواند از ثبت نام چنین افرادی که دستاویز رسانه های بیگانه و ضدانقلاب می شود پیشگیری کند.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

ارسال در تاريخ شنبه 11 آذر 1391برچسب:انتخابات ریاست جمهوری دهم - اصلاح قانون انتخابات , توسط سیبادو