سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو

 

انتشار نامه همسر هاشمی رفسنجانی در روزنامه کیهان: آنها که می​گویند همسرم نفوذ دارد، پاسخ دهند که چرا دختر و پسر ایشان دربند هستند؟

احزاب و شخصیت‌ها - کیهان نوشت:

همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی می گوید برخلاف برخی گفته ها وی نفوذی بر قوه قضائیه ندارد و اگر چنین نفوذی بود فائزه و مهدی هاشمی زندانی نمی شدند.
این در حالی است که مهدی هاشمی با وجود احضار شدن، پس از 3 سال تأخیر، از لندن به تهران بازگشت و بنا به درخواست آقای هاشمی بلافاصله بازداشت نشد و شب اول را در کنار خانواده گذراند و فردا صبح خود را به مراجع قضایی معرفی کرد. وی هم اکنون در مرحله بازجویی قرار دارد. با این حال به دنبال برخی جنجال ها، نامبرده اجازه پیدا کرد در بیمارستان دی مورد آنژیوگرافی قرار گیرد که همین آزمایش معمولی تبدیل به حضور چند روزه در بیمارستان شد و پس از معلوم شدن این مطلب که نامبرده بیماری خاصی ندارد، به زندان منتقل شد. فائزه هاشمی نیز با وجود نقش آفرینی در فتنه سال 88 و حوادث پس از آن با سبک ترین حکم قضایی مواجه شد و حکم 6 ماه حبس را دریافت کرد که همین حکم نیز بنا بر برخی ملاحظات با ماه ها تأخیر اجرا شد.
وی در این نامه که به روال نوشته قبلی در رسانه های ضدانقلاب نظیر کلمه و جرس منتشر شده، اقدام به مظلوم نمایی درباره بازداشت این دو متهم کرده است. در نامه منتسب به همسر آقای هاشمی آمده است: همیشه تبلیغ می کردند که هاشمی رفسنجانی چنان نفوذی دارد که نمی گذارد فرزندانش محاکمه شوند. اولاً اگر هاشمی چنان نفوذی دارد که قانون و قضا را هم تعطیل کند، چه کسی باید پاسخگو باشد؟ دستگاه قضایی اثرپذیر که بر مدار قانون عمل نمی کند و مجری اراده سیاسیون است و نیز نهادهای نظارتی و بالاتر که نمی توانند، جلوی اعمال نفوذ را بگیرند، یا هاشمی که به ادعای آقایان چنان مقتدر است که در همه جا اراده اش را حاکم می کند؟
در این نوشته بدون اشاره به فعالیت های تخریبی هاشمی و برخی حامیان وی، از تضعیف توسط همه قوای حاکم سخن به میان آمده و این در حالی است که در مجلس خبرگان، این اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان بودند که تصمیم به تغییر رئیس مجلس گرفتند. در موضوع نماز جمعه نیز خود آقای هاشمی تصمیم به کناره گیری گرفت و البته طبعاً به واسطه جانبداری از فتنه گران و آشوبگران نمی توانست با توده های مردم که در راهپیمایی نهم دی فتنه گران را با صریح ترین شعارها خطاب قرار دادند، هم افق شود مگر اینکه از مواضع برخی اطرافیان مسئله دار اعلام برائت کند. اما در موضوع ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، با وجود آن که احتمال می رفت دوره ریاست آقای هاشمی تمدید نشود، با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، آقای هاشمی در این سمت ابقا شد.
در ادامه نوشته منسوب به خانم عفت مرعشی آمده است: آنها که می گویند هاشمی رفسنجانی نفوذ دارد، اکنون باید پاسخ دهند که این چه نفوذی است که بیش از یک ماه و نیم دختر و پسر ایشان دربند هستند و چون دیگر فرزندان این سرزمین یکی بیش از یک ماه است که در سلول های انفرادی به سر می برد و دیگری نیز چون دیگر زنان و دختران آزاده، در بند زنان اوین دوران محکومیت خود را سپری می کند.
وی می افزاید: این چه نفوذی هست که حتی هاشمی رفسنجانی نمی تواند پسر بیمارش را به گواهی پزشکان که ناراحتی قلبی دارد در بیمارستان نگه دارد؟ این چه نفوذی است که پسر او را از بیمارستان به شکل مخفیانه خارج می کنند و او نمی تواند حتی اعتراض کند؟
یادآور می شود تحریک مادر و همسر متهمان به موضع گیری علیه محاکم، یکی از شیوه های موسوم برای انحراف اذهان از اصل پرونده اتهامی به شمار می رود.
گفتنی است برخی حامیان فتنه تصور می کردند بازگشت مهدی هاشمی به کشور از لندن پس از 3 سال، با احتمال اینکه آبها از آسیاب افتاده و او تحت پیگرد قرار نخواهد گرفت، باعث بازسازی روحیه ناامید فتنه گران و سرخوردگی مردم می شود. اما رفتار عادی مراجع قضایی با وی به عنوان یک متهم، این توهم را به هم ریخت. با این وجود، درباره مهدی هاشمی اغماض ها و ارفاق هایی صورت گرفته که متأسفانه مانند سابق با روحیه طلبکارانه برخی اعضای خانواده وی مواجه شده است.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

ارسال در تاريخ سه شنبه 30 آبان 1391برچسب:, توسط سیبادو