سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو


شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید. اما جالب است بدانید (ترفندستان) که این کار پایه و اساسی کاملاً علمی دارد، چرا که همان طور که می‌دانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکول‌ها، جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی‌کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است، زیرا مولکول‌ها به شکل منظم قرار می‌گیرند و جریان راحت‌تر عبور می‌کند، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکول‌ها کمتر شود (این لرزش هیچ‌گاه صفر نخواهد شد، مگر در صفر مطلق یعنی 273- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست‌نیافتنی باقی مانده است)، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شد. دلیل بهتر کار کردن CPU در درمای پایین نیز همین موضوع است.
این موضوع عملاً بر روی باتری یک لپ‌تاپ HP تست شد. باتری که پس از یک‌سال‌ونیم کارکرد، تنها به مدت 10 دقیقه شارژ را نگه می‌داشت، پس از اجرای این ترفند، پس از اولین شارژ توانست 45 دقیقه و در دفعات بعدی تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.
از این موضوع و به نوعی نوآوری می‌توان حتی در مورد هارددیسک هم استفاده کرد، بدین صورت که هارددیسک خود را 10 تا 15 ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس آن را وصل نمایید.
لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این ترفند تنها بر روی باتری لپ‌تاپ تست شده است، طبعاً امکان این کار بر روی همه باتری های لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد، مگر دستگاه‌هایی که ساختاری همانند باتری‌های لپ‌تاپ داشته باشند.باتری خراب لپ تاپ خود را بار دیگر جان دهید و دوباره برای مدت ها از آن استفاده کنید

  باتری‌های معمولی لپ‌تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری‌ها معمولاً پس از 1 تا 2 سال کار مداوم، کارایی اصلی خودشان را از دست می‌دهند و در نهایت تنها می‌توانند 10 تا 15 دقیقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتی که باتری لپ‌تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعاً اعجاب‌انگیز با روشی اعجاب‌انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار می‌توانید جان دوباره‌ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، با این ترفند باتری می‌تواند 1 الی 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.
 برای این کار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید:
کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!
تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!
سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.
اکنون باتری لپ‌تاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه‌ای پیدا کرده است و می‌تواند بیش از گذشته برای شما کار کند.
 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

ارسال در تاريخ چهار شنبه 13 فروردين 1393برچسب:, توسط سیبادو