سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو


چیتیکا یک نمونه ی تقریبا موفق از سایتهای پرداخت بازای کلیک میباشد که وبمسترها و کاربران زیادی را جذب خود کرده است. تعدادی از کارشناسان چیتیکا را بعنوان رقیبی برای گوگل ادسنس به شمار میاورند. این سایت هندی الاصل در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شده است و تبلیغات این سایت در بیش از ۱۰۰ هزار سایت نمایش داده میشود. تعداد بازدید از تبلیغات این سایت ماهیانه از ۳ میلیارد بار فراتر میرود.
در این مقاله قصد دارم به تبیین فعالیتهای این سایت – مزایا و معایب آن نسبت به سیستم های دیگر و بیان تجربیات سایر وبمسترها بپردازم.
سایت چیتیکا در اصل ارائه دهنده ی خدمات تبلیغ بازای کلیک میباشد. در این سیستم سعی شده است تا تبلیغاتی که در وبسایتهای عضو به نمایش در میایند مرتبط با کیوردهای جستجو شده وبسایتها باشد. یعنی اولین فرق عمده و اساسی این شبکه با سیستم های دیگر اینست که تبلیغات فقط برای افرادی که از طریق جستجو در موتورهای جستجوگر مثل بینگ – یاهو – گوگل و … وارد سایت میشوند به نمایش در میاید. این تبلیغات نیز مرتبط با کیورد مورد جستجو قرار گرفته میباشند. به این ترتیب تبلیغات برای مشترکین و کاربران دائمی سایت نشان داده نمیشود. این سیاست گذاری میتواند برای سایتهایی که عمده ترافیکشان را کاربران ثابت تشکیل میدهد مشکل ساز شود. به همین خاطر توصیه میشود از چیتیکا برای سایتهایی که بیشترین ترافیکشان از موتورهای جستجو تامین میشود و یا در ابتدای راه اندازی و فعالیت هستند استفاده شود. بسیاری از وبمسترها چیتیکا را مناسب برای سایتهای فروشگاهی میدانند چون در این حال CTR سایت شما به دلیل ارتباط تبلیغات با کیوردهای جستجو شده بالاتر میرود و منجر به افزایش درآمد میشود.
چیتیکا اکانتهای مختلفی را برای وبمسترها در نظر گرفته است. برای شروع استفاده از چیتیکا باید با اکانت نقره ای شروع کنید و در نهایت پس از طی مراحلی به اکانت طلایی دست خواهید یافت. طبعا بازخورد و درآمد اکانتهای طلایی نسبت به اکانتهای نقره ای بیشتر و بهتر است. بطوریکه یکی از کاربران چیتیکا که از اکانت طلایی استفاده میکند از افزایش ۱۰ درصدی درآمد در ۸ روز اول نسبت به اکانتهای نقره ای خبر میدهد.

تفاوتهای چیتیکا با ادسنس
مهمترین تفاوت چیتیکا با ادسنس به رسمیت شناختن کاربران ایرانی میباشد. شما میتوانید با وارد نمودن کشور ایران بدون دغدغه در چیتیکا ثبت نام کنید در صورتی که ادسنس از پذیرش کاربران ایرانی معذور است . تفاوت دیگر چیتیکا با ادسنس در متد پرداخت میباشد. چیتیکا مبالغ دریافتی را از طریق پیپال هم پرداخت میکند در صورتیکه گوگل این کار را انجام نمیدهد.
همانطور که اشاره شد تبلیغات چیتیکا برای کاربرانی که از طریق موتور جستجو وارد سایت میشوند نمایش داده میشود ولی تبلیغات ادسنس برای همه به نمایش درمیاید. تبعیض چیتیکا برای بازدید کنندگان کشورهای مختلف نیز بیشتر از ادسنس هست.
با توجه به اینکه گوگل ادسنس از منابع تبلیغاتی عظیم گوگل ادوردز استفاده میکند تنوع تبلیغاتی و ارتباط بین تبلیغات و محتوا بیشتر از تبلیغات چیتیکا میباشد

 

نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:





ارسال در تاريخ دو شنبه 20 آبان 1392برچسب:, توسط سیبادو