سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو


دکوراسیون از نظر بیشتر افراد فقط هنر هماهنگی است که در خدمت زیبایی قرار می گیرد اما واقعیت این است که چیدمان خانه شما روی آرامش، شادی و رضایت تان هم تاثیر می گذارد. فنگ شویی دامنه این تاثیرات را بیشتر از این می داند و می گوید دکوراسیون حتی روی ثروت و کار و بار شما هم تاثیر می گذارد. ما ۷مورد از رازهای فنگ شویی را با شمـــا در میان می گذاریم.

۱.بر اساس قوانین فنگ شویی، در اتاق جایی است که انرژی عظیمی از آن عبور می کند. بنابراین بهتر است از فضایی که در خط مستقیم در اتاق وجود دارد، در راستای ساماندهی فعالیت های شغلی و کارهایی که نیاز به انرژی زیاد دارد استفاده کنید. اگر می خواهید هنگام کار پرانرژی ترباشید، در اتاق کارتان میز و صندلی را طوری قرار دهید که نزدیک به در ورودی باشد. در واقع بهتر است صورتتان به سمت در باشد و در یک راستا باشید. اگر دقت کنید معمولا اتاق مدیران به این صورت چیده می شود. یعنی میز و صندلی رو به روی درب ورودی و در راستای آن هستند. در همین راستا، بهتر است جلوی در نخوابید چون انرژی ای که از در عبور می کند، مزاحم آرامش شما می شود.

۲.فکر می کنید بدشانسید؟ در پروژه های کاری تان به اندازه همکارانتان بخت یار شما نیست؟ خب شاید فنگ شویی بتواند کمک تان کند! چینی های باستان می گفتند دور و برتان را خلوت کنید تا شانس به سمت شما بیاید. میز تحریرتان را خلوت کنید. اتاق تان را از ریخت و پاش و گرد و غبار و بهم ریختگی نجات دهید تا شانس به شما رو کند. در خانه، آشپزخانه و اتاق خواب هم از همین قاعده پیروی کنید.

۳.هر وسیله ای را که شکسته یا خراب شده و قابل تعمیر نیست یا ارزش تعمیر ندارد، لوازمی را که در یک سال گذشته سراغشان نرفته و از آنها استفاده نکرده اید، وسایلی که تلنبار کرده اید که شاید روزی به کارتان بیاید، همه و همه را ببخشید یا دور بریزید. حتی اگر این لوازم، لباس های شما یا کتاب هایی باشد که خریده اید اما استفاده نکرده اید. عادت کنید به این که هر چیزی را که واقعا به آن نیاز دارید یا واقعا از آن استفاده می کنید، بخرید. اگر در یک سال گذشته به یک کفش احتیاج پیدا نکرده اید، به احتمال زیاد بعد از این هم نیاز نخواهید داشت و اگر لیوانی دارید که یک سال است در آن نوشیدنی نخورده اید، بعد از این هم نخواهید خورد! این وسایل را از خود دور کنید تا انرژی مثبت و خوشبختی جایگزین شان شود.

۴.اگر فکر می کنید وضعیت مالی شما تعریف چندانی ندارند، چینی ها برای آن نسخه جالبی می پیچند. آنها می گویند باید دنبال گره انرژی در خانه باشید. ممکن است این گره به دلیل انباشتگی وسایل بلا استفاده یا لوازم و لباس هایی باشد که مدت هاست از آنها استفاده نکرده اید. بنابراین اولین قدم، از بین بردن انباشتگی است.

بعد از آن باید به رنگ های غالب فضا توجه کنید. رنگ های طیف قرمز که نشانگر عنصر آتش هستند باعث تضعیف کیفیت عنصر چوب و رنگ های متالیک و خاکستری که نشانگر عنصر فلز هستند باعث تخریب کیفیت ثروت می شوند. اگر رنگ غالب در فضای مربوط به این کیفیت، رنگ های تنالیته قرمز بود برای کاهش اثر تضعیف کننده آن، باید از رنگ های زمینی یا عناصر بارز عنصر زمین که باعث تضعیف عنصر آتش می شوند استفاده کنید. یعنی رنگ های قهوه ای، خاکستری، کرم و سبز. البته لازم است حجم این رنگ ها متناسب با حجم عنصر آتشی باشد که در فضا موجود است.

۵.در فنگ شویی تاکید بر عناصر طبیعی است. بنابراین تا جایی که می توانید از نور طبیعی به جای نور مصنوعی استفاده کنید. نور طبیعی باعث آرامش و شادمانی می شود پس این فرصت طبیعی را با نصب پرده های سنگین، تیره و تاریک و ضخیم از خود نگیرید. پرده های نازک در خانه نصب کنید و روزها آنها را کنار بزنید تا نور خورشید به خانه و محل کارتان بخزد.

۶.به دور و برتان نگاه کنید. میز ناهار خوری تان گرد است یا مستطیل؟ آباژورتان مکعبی است یا استوانه ای؟ مبلمانتان چطور؟ نرم و راحت است یا سخت و چهارچوبی و اداری؟ قوانین فنگ شویی می گویند لبه های تیز حامل انرژی منفی در خانه هستند. بنابراین بهتر است لــوازمی را در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید که زوایای منحنی دارند. همچنین قواعد این سبک چیدمان می گوید که گوشه های اتاق را با وسیله پر کنید تا تیزی آن کمتر به چشم بیاید.

۷.هر چیزی جایی دارد. جای تلویزیون در هال است نه اتاق خواب و جای ماکروفر در آشپزخانه است نه در اتاق کار! بنابراین هر چیزی را در جای اصلی اش به کار ببرید. در اتاق خواب شما تنها باید چیزهایی به چشم بیاید که برای خواب به آن احتیاج دارید و در پذیرایی تان فقط لوازم پذیرایی باشد. کامپیوتر را از اتاق خواب به اتاق کار منتقل کنید و مراقب باشید که این اشیا همواره در جایگاه خودشان مورد استفاده قرار گیرند. به جز این، فنگ شویی به تناسب و هماهنگی رنگ ها هم اهمیت زیادی می دهد. خانه تان را طوری بچینید که حداکثر سه رگ در آن به کار رفته باشد. استفاده از رنگ های بیشتر، باعث سردرگمی و عدم آرامش می شود. البته منظور از سه رنگ، رنگ هایی است که در چشم می آیند ولی در استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید آزاد هستید.

 
 


 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

ارسال در تاريخ شنبه 26 مرداد 1392برچسب:, توسط سیبادو