سیبادو
ما را حمایت کنید
 
سیبادو

قالیباف چند روز بعد در حرم مطهر رضوی حاضر شد و این جملات را از زبان رهبر معظم انقلاب شنید: «من هفده هجده سال قبل به دولتی که در آن زمان سر کار بود و به مسئولان گفتم کاری کنید که ما هر وقت اراده کردیم، بتوانیم درِ چاه‌های نفت را ببندیم. آقایانِ به قول خودشان «تکنوکرات» لبخند انکار زدند که مگر می‌شود؟! بله، می‌شود؛ باید دنبال کرد، باید اقدام کرد، باید برنامه‌ریزی کرد».

خبرگزاری نزدیک به محمد باقر قالیباف از دعوت وی از علی لاریجانی برای حضور در ائتلاف ۲+۱ و پاسخ منفی رئیس مجلس خبر داد. این خبرگزاری ضمن انتشار سخنرانی سردار شهردار در جمع اعضای ستاد انتخاباتی اش در مشهد، از قول وی نوشت: «یکی از شرایطی که برای هر یک از ما سه نفر در نظر گرفته شد داشتن مقبولیت در جامعه بود که قرار شد کسانی در این ائتلاف حاضر شوند که حداقل ۱۰ درصد از آرائ مثبت در نظرسنجی ها را کسب کرده باشند. بنده خودم با لاریجانی گفتگو کردم تا در ائتلاف ما حضور داشته باشد که وی گفت: قصد حضور در انتخابات را ندارد و تصمیمی در این زمینه نگرفته است.»

این خبر حتی اعتراض علی لاریجانی را هم برانگیخت و ساعاتی بعد، رئیس مجلس شورای اسلامی هرگونه دعوت از خود برای حضور در ائتلاف ۲+۱ را تکذیب کرد. سید رمضان شجاعی کیاسری، چهره نزدیک به علی لاریجانی در این باره اظهارداشت: «دکتر لاریجانی امروز پس از شنیدن خبر دعوت از وی برای حضور در ائتلاف۲+۱، به من گفت: نه تنها تاکنون چنین دعوتی از من صورت نپذیرفته بلکه هنوز تصمیمی برای ورود به انتخابات نگرفته‌ام.»

قالیباف در چرخشی ۱۸۰ درجه ای در واکنش به تکذیبیه علی لاریجانی، کوشید تا دردسر خودساخته جدید را به نحوی مرتفع کند.سردار شهردار به فارس گفت: «بنده در پاسخ به پرسشی در موضوع موقعیت علی لاریجانی رئیس مجلس و ائتلاف سه گانه اینگونه شرح دادم که از نظر بنده و دو عضو دیگر ائتلاف افرادی دیگری که ویژگی ها و کف رای لازم برای حضور در ائتلاف را داشته باشند نیز می توانند به این ائتلاف بپیوندند. در ابتدای شکل گیری این ائتلاف علی لاریجانی نیز از این ویژگیها و کف رای لازم برخوردار بودند که البته هیچگاه وی برای حضور در ائتلاف اظهار تمایل نکردند. بنده تحلیل خودم از عدم تمایل ایشان به حضور در ائتلاف سه گانه را اینگونه بیان کردم که شاید علت این موضوع، عدم تمایل برای نامزدی در انتخابات باشد که متاسفانه بدلیل عدم انعکاس صحیح مطلب، باعث سوء برداشت شد.»

ائتلاف۲+۱ متشکل از قالیباف، حداد عادل و ولایتی هیچ سهمی برای اصولگرایان سنتی در نظر نگرفته و به همین دلیل از ابتدای تشکیل، با انتقاد طیف سنتی جریان اصولگرا روبرو بوده است. طی روزهای گذشته محمدرضا باهنر و حبیب الله عسگر اولادی بارها از اقدام عجولانه این سه نفر انتقاد و ائتلاف ۳ گانه را به تنگ نظری در برخورد با ظرفیت های اصولگرایان متهم کرده اند.

علی لاریجانی در چهارچوب اصولگرایان سنتی تعریف می شود و به نظر می رسد سردار شهردار در اقدامی پیش دستانه کوشیده است تا از یک سو بی توجهی ائتلاف ۳ گانه به جریان سنتی را به گردن علی لاریجانی بیاندازد و از سوی دیگر کاندیداتوری لاریجانی را منتفی جلوه دهد؛ اقدامی که البته با انتشار یک تکذیبه از سوی علی لاریجانی با شکست روبرو شد و سردار شهردار چاره ای جز انداختن تقصیرها بر گردن خبرگزاری مهر و عقب نشینی از مواضع قبلی نداشت.

این در حالی است که حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نزدیک ترین چهره های سیاسی به محمد باقر قالیباف است و عهده دار سمت دبیر ائتلاف ۲+۱ است. خبرگزاری مهر طی سال های گذشته به عنوان بازوی رسانه ای قالیباف ایفای نقش کرده است.

گاف پشت گاف
گاف جدید محمد باقر قالیباف در حالی لطمه ای جدید به اعتبار سیاسی اش وارده کرده است که وی چندی قبل به دلیل تفاخر به تکنوکرات بودن، ضربه سیاسی بزرگ و تعیین کننده ای را متحمل شد. شهردار تهران چندی پیش گفته بود: «ممکن است که بگویند قالیباف، انسان تکنوکراتی است که باید بگوییم تکنوکرات بودن چیز بدی نیست.» قالیباف چند روز بعد در حرم مطهر رضوی حاضر شد و این جملات را از زبان رهبر معظم انقلاب شنید: «من هفده هجده سال قبل به دولتی که در آن زمان سر کار بود و به مسئولان گفتم کاری کنید که ما هر وقت اراده کردیم، بتوانیم درِ چاه‌های نفت را ببندیم. آقایانِ به قول خودشان «تکنوکرات» لبخند انکار زدند که مگر می‌شود؟! بله، می‌شود؛ باید دنبال کرد، باید اقدام کرد، باید برنامه‌ریزی کرد».

از زمان سخنرانی رهبر انقلاب در مشهد، هر روز بخش قابل توجهی از توان رسانه های حامی شهردار تهران صرف توجیه گاف سیاسی وی می شود. این رسانه ها می کوشند تا با انتشار سخنان آرشیوی از محمد باقر قالیباف، اعتقاد وی به مدیریت اسلامی و جهادی را به اثبات برسانند.

در شرایطی که رسانه های نزدیک به قالیباف همواره از حمله به هاشمی رفسنجانی خودداری و در موارد متعددی به دفاع از وی پرداخته اند، گاف شهردار تهران موجب شده است تا این رسانه ها برای تبرئه خود از تکنوکراسی حملات متعددی را متوجه هاشمی رفسنجانی کنند؛ اتفاقی که تبعات سیاسی جدیدی را برای محمد باقر قالیباف در پی خواهد داشت.

به نظر می رسد محمد باقر قالیباف برای دومین بار طی یک ماه گذشته در دردسری خود ساخته گرفتار شده است.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

ارسال در تاريخ جمعه 9 فروردين 1392برچسب:, توسط سیبادو